четвъртък, 17 май 2012 г.

Sofia Underground 2012

Sofia Underground 2012
Performance Art Festival
-----------------------------
Нощ на музеите и галериите

19 май / Събота
....................
от 17 до 05 часа сутринта
.................................
Сградата на Галерията на СБХ на ул.Шипка 6

Обосновани действия
/в памет на Руен Руенов/

Пърформанси:
17.00 – Венелина Петкова - интервенции в публично пространство пред СБХ
17.30. – Георги Георгиев - „Китайската културна инвазия”– работа в процес(фоайе, ет.2)
18.00 – пърформанс на Продан Марков и откриване на експозицията на ет.1
18.30 – Янко Велков – Янеца – „Пост” – процес
19.00 - Георги Ямалиев и Иван Ямалиев – ет. 3
19.30 – Добромир Иван и Георги Ружев – процес
20.00 – „Ongoing project” (Германия)– ет. 3
20.45 – Валентина Траянова и Антони Дюфо (Франция) – ет.3
21.30 – Ясен Атанасов, Кристин Димитрова и Тома Марков - тераса и вход на СБХ
22.30 – Джони Аморе / Ирине Паскуал (Германия) – ет.3
23.00 – Орлин Дворянов – ет. 3
23.30 – Аня Ибш „Santa Anjia” (Германия) – ет. 3
24.00 - Пророците (реж.Веселин Димов, видео Евгения Сърбева) – фоайе – 4 ет.
01.00 - Unknown Pleasures live
02.00 - концептуален саунд и визия до сутринта.

DJs 21-05 h. YvesO, Y_NOT, Краси Москов, Gothprince + ...

Нерегламентирани акции, пърформанси, интеревенции и присъствия:
Power Fridge Points - инсталация на Ани Васева, Ивана Ненчева, Наталия Тодорова и Боян Манчев / Ана Саласар / Габриела Петрова / Добромир Иван и Георги Ружев / Емил Стефанов-емикеланджело / Ив Русева с Гарет Люински / Леда Екимова и нейният ансамбъл / Орлин Дворянов / Петер Цанев / Rassim / Продан Марков и др.

Видео, обекти и инсталации от:
Blood Becomes Water / Алекс Ангелов и Станимир Генов / Александър Вълчев / Бобо Сергинов / Богдан Александров / Боряна Росса / Венцислав Занков / Вито Валентинов / Дан Тенев / Джони Аморе (Германия) / Димитър Грозданов / Добромир Иван / Д-р Гатев / Елена Иванова / Иван Мудов / Иво Димчев / Искра Благоева и Стела Василева / Камен Старчев / Красимир Терзиев / Леда Екимова / Лора Димова / Лора Пърмакова / Милко Павлов / Мира Янкова / Ния Пушкарова / Петер Цанев / Пламен Тодоров / Продан Марков / Рада Матева / Расим / Росица Гецова / Свилен Стефанов / Симо Саки Сааркоски (Финландия) – Messianic Research Centre for Visual Ethics / Тед Ефремофф (САЩ) / Цветан Кръстев / Янко Велков-Янеца

23 май / Сряда

..................
от 19 до 05 часа сутринта
.................................
Приложен факултет на Националната Художествена Академия
на бул. Цариградско шосе 78

Sofia Underground Academic >>> Пролетен Бал на НХА 2012

Звук, визия, видеоарт и интерактивни инсталации от звезди, студенти и други елементи.

Музика на живо - Сцена Едно :
--------------------------------------
Teeth of Devine и E.U.E.R.P.I. - eхperimental
Help Me Jones - new wave, synthpop
Pistamashina - future electro
Space Dub Jammers - ambient jazz & punk
Voyvoda - alternative, postwave

DJs Kenogo, Краси Москов, Dr.Terror, DKSTRKT +....

Открита Сцена Двe за студентски музикални проекти и групи на художници и артисти

зала Аула - прожекции на студентски видео-арт, дигитални и други продукции от рода на визуалните изкуства

малки зали и коридори - изложби, акции, ревюта и пърформанси

Вход:  5 лв. на eventim.bg / 6 лв. на входа / свободен за студентите на НХА.

Съвместно с November Stars, НХА, Студентския съвет на НХА.


Паралелна програма:
..............................

17 май.
Ателие Пластелин (ул.Цар Симеон 48)
12 до 19ч. - приложно-изследователска акция за набиране на КИЧ предмети.

18 май.
Ателие Пластелин
18ч.- Представяне резултатите от приложно изследователската акция за набиране на КИЧ предмети. Курирана и поднесена от Янко Велков – Янеца.

20 май.
Неустановено местонахождение
Broadcast ::::
Говорене от високо и далече на тема „Източният въпрос”. Аналогов Broadcast директно в ефира над София. Дигитален – online.

Няма коментари:

Публикуване на коментар